Профіль освітньої програми

Електричні та електронні апарати/ Electric and power electronic apparatus 2024
Спеціальність141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Освітній ступіньМагістр
ПідрозділЕлектротехнічний факультет
Випускова кафедраКафедра «Електричні та електронні апарати»
Тип диплому та обсяг освітньої програми Диплом магістра, одиничний Обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здо-буття відповідного ступеня вищої освіти, строк навчання обсяг освітньо-професійної програми магістра становить 90 кре-дитів ЄКТС, термін навчання 1 рік 4 місяці
Кваліфікаційний рівень / циклдругий (магістерський) рівень вищої освіти; за Національною рамкою кваліфікацій України – 7 рівень; за Qualifications Framework for the European Higher Education Area (QF-EHEA) – Master’s degree (Second cycle); за European Qualifications Framework (EQF-LLL) – Level 7
Обмеження щодо форм навчання
Кваліфікація в дипломімагістр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки
Передумови вступуПерший (бакалаврський) рівень вищої освіти. Вступні екзамени з фаху та іноземної мови. Решта вимог визначаються «Правилами прийому до Національно-го університету «Запорізька політехніка» за освітньо-професійною програмою магістра.
Запрошуємо роботодавців, представників ринку праці, випускників та всіх зацікавлених сторін до обговорення проєктів освітніх програм з метою підтвердження їхньої релевантності, відповідності результатів навчання (знань, умінь, навичок, компетентностей) потребам сучасного ринку праці. Свої пропозиції та зауваження Ви можете надіслати на поштову скриньку blizn1953@gmail.com або заповнити онлайн-форму
Мета освітньої програми
Внесок у розвиток Української держави й суспільства, Південно-Східного регіону України, формуючи для цього необхідний людський потенціал для інтелектуальної підтримки профільних підприємств, установ і організацій. Зокрема, підготовка висококваліфікованих та конкурентоспроможних на ринку праці фахівців, які набувають теоретичних знань, практичних умінь, навичок і компетенцій та здатних розв’язувати комплексні проблеми, для успішного працевлаштування та належного виконання професійних обов’язків, а також освоєння програм наступних рівнів (доктора філософії) для наукових дослідників. Досягнення означеної мети ґрунтується на принципах наступності й індивідуалізації навчання, фундаментальності й цілісності надання знань, практичної спрямованості й усвідомлення місця отриманих компетентностей, симбіозу наукового та системного підходів, тощо./ The purpose is to contribute to the development of the Ukrainian state and society, the South-Eastern region of Ukraine, forming the necessary human potential for intellectual support of specialized enterprises, institutions and organizations. In particular, the education of highly qualified and competitive experts on the labor market, who acquire theoretical knowledge, practical skills, skills and competencies and are able to solve complex problems, for successful employment and the proper performance of professional duties, as well as mastering programs of the following levels (PhD) for scientific researchers. The purpose is attained basing upon the principles of accessibility and individualization of education, fundamentality and integrity of knowledge provision, practical orientation and awareness of the place of acquired competences, symbiosis of scientific and systemic approaches, etc.
Характеристика освітньої програми
Предметна область освітньої програми: Об’єктом вивчення є електричне обладнання, зокрема, сучасні наукові здобутки у сфері дослідження, проєктування та виробництва електричних та електронних апаратів для систем електропостачання, електроприводу та промислових установок. Очікуване застосування набутих компетенцій полягає у здатності здобувача розв’язувати широкий спектр задач з проведення досліджень, а також провадження інноваційної діяльності та розвитку нових знань в процесі проєктування та виробництва електричних та електронних апаратів. Теоретичний зміст предметної області: використання базових понять, концепцій та принципів побудови електричних та електронних апаратів для вирішення специфічних проблем їх наукового дослідження, випробування, автоматизації проєктування та оптимізації, надійності та ефективності, а також принципів проєктування сучасних технологічних процесів виробництва. Здобувач вищої освіти має володіти та застосовувати на практиці методи, методики та технології наукового дослідження, випробування, автоматизації проєктування та оптимізації, визначення надійності та ефективності, а також проєктування технологічних процесів виробництва електричних та електронних апаратів. У професійній діяльності випускник має застосовувати обладнання та прилади експериментальних та випробних установок для проведення науково-дослідницьких, проєктно-конструкторських робіт, а також виробництва та експлуатації електричних та електронних апаратів.
Орієнтація освітньої програми: Освітньо-професійна програма магістра має прикладну орієнтацію на виконання теоретичних та експериментальних робіт з елементами наукових досліджень, розв’язання актуальних задач і проблем в галузі дослідження проектування та виробництва електричних апаратів та силової електронної техніки.
Основний фокус освітньої програми: 
Особливості програми: Ключовий аспект програми – орієнтація на професійну нау-ково-дослідну та інженерну діяльність. Передбачає здобуття пог-либлених теоретичних та практичних знань, умінь та навичок що-до проєктування електричних та електронних апаратів, а також технологічних процесів їх виробництва.
Придатність випускників до працевлаштування та подальшого навчання
Придатність до працевлаштування: Фахівець здатний займати первинні посади у науково-дослідних, проєктно-конструкторських установах електроенергетичного та електротехнічного профілю; підприємствах та установах виробництва та експлуатації електричного та силового електронного обладнання відповідно до професійних назв робіт за Національним класифікатором України «Класифікатор професій ДК 003:2010»: 2143 Професіонали в галузі електротехніки; 2143.1 / 22211 Інженер-конструктор (електротехніка); 2143.1 / 22502 Інженер-енергетик; 2143.2 Інженери-електрики; 2310 Викладачі університетів та вищих навчальних закладів; 2320 Викладач середніх навчальних закладів; 2149.2 / 22209 Інженер-дослідник.
Подальше навчання: Випускники мають право продовжити навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти FQ-EHEA, 8 рівня EQF-LLL та 8 рівня НРК на конкурсній основі та продовжити навчання за кордоном для отримання наукового ступеня доктора філософії.
Викладання та оцінювання
Викладання та навчання: Студентсько-центроване навчання на основі компетентнісного підходу з використанням платформи Moodle. Лекції, практичні та лабораторні заняття, комп’ютерні практику-ми; індивідуальні заняття, консультації, виконання курсових проектів та магістерської роботи. Використання технологій змішаного навчання: інформаційно-комунікаційні, модульні, технології дослідницького навчання, технології навчання у співробітництві, проективні методики освіти.
Оцінювання: Форми контролю: семестрові екзамени та заліки, захист курсової роботи (проєкту), захист звітів з лабораторних робіт та практики, публічний захист кваліфікаційної роботи. Оцінювання навчальних досягнень здобувачів вищої освіти здійс-нюється: за 100‐бальною шкалою або за двобальною шкалою (за-раховано – не зараховано). Позитивними оцінками для всіх форм контролю є оцінки від 60 до 100 балів за 100-бальною шкалою та оцінка «зараховано» за двобальною шкалою. Межею незадовіль-ного навчання за результатами підсумкового контролю є оцінка нижче 60 балів за 100-бальною шкалою або оцінка «не зарахова-но» за двобальною шкалою. Отримання оцінки 60 балів та вище передбачає отримання позитивних оцінок за всіма визначеними навчальною програмою освітнього компонента обов’язковими ви-дами поточного контролю.
Компетентності
Тип компетентностіНайменування
Інтегральна компетентність:Здатність розв’язувати складні комплексні проблеми і задачі під час професійної діяльності у галузі електроенергетики, електроте-хніки та електромеханіки або у процесі навчання, що передбачає глибоке переосмислення наявних та продукування нових цілісних знань, а також проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог у сфері електро-енергетики, електротехніки та електромеханіки, результати яких мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Загальні компетентності (ЗК):ЗК1 Здатність до абстрактного мислення, критичного аналізу, оцінки та синтезу нових та складних ідей.
ЗК2 Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми і задачі.
ЗК3 Здатність до пошуку, оброблення та критичного аналізу інфо-рмації з різних джерел.
ЗК4 Навички використання інформаційних та комунікаційних те-хнологій.
ЗК5 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК6 Здатність використовувати державну та іноземні мови для здійснення науково-технічної та/або професійної діяльності.
ЗК7 Здатність приймати обґрунтовані рішення.
ЗК8 Здатність вчитися та оволодівати сучасними знаннями.
ЗК9 Здатність виявляти та оцінювати ризики.
ЗК10 Здатність продукувати нові ідеї, проявляти креативність, здатність до системного мислення.
ЗК11 Здатність працювати самостійно та в команді, а також підт-римувати комунікації з колегами щодо наукових розробок та досягнень у галузі.
ЗК12 Здатність виявляти зворотні зв’язки та корегувати свої дії з їх врахуванням.
ЗК13 Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
Фахові компетентності спеціальності (ФК):Фахові компетентності зі спеціальності:
СК1 Здатність застосовувати отримані теоретичні знання, наукові і технічні методи та відповідне програмне забезпечення при вирішенні науково-технічних, проектно-конструкторських та технологічних проблем, що виникають в процесі розробки, виробництва та експлуатації об’єктів електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.
СК2 Здатність застосовувати існуючі та розробляти нові методи, методики, технології та процедури для вирішення інженерно-технічних задач в процесі розробки, виробництва та експлуатації об’єктів електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.
СК3 Здатність застосовувати аналітичні методи, математичне моделювання, а також виконувати фізичні, математичні і обчислювальні експерименти при проведенні наукових досліджень.
СК4 Здатність застосовувати інформаційно-комунікаційні технології та навички програмування для розв’язання типових інженерно-технічних та наукових задач у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.
СК5 Здатність розробляти та керувати науково-технічними, конструкторськими та технологічними проєктами та критично оцінювати їх результати.
СК6 Знання і розуміння закономірностей, механізмів та наслідків відмов об’єктів електроенергетики, електротехніки та електромеханіки в процесі експлуатації.
СК7 Здатність оцінювати показники надійності та ефективності функціонування об’єктів електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, а також розробляти та впроваджувати заходи з їх покращення.
СК8 Здатність до використання методології та основних принципів проектування сучасних технологічних процесів та систем технологічної підготовки виробництва електричних та електронних апаратів.
СК9 Здатність до організації, планування та проведення науково-дослідних робіт відповідного рівня у галузі електротехніки, електроенергетики та електромеханіки.
СК10 Здатність готувати, презентувати та захищати результати науково-дослідницької діяльності у фаховому середовищі, а також публікувати результати своїх досліджень у наукових фахових виданнях.
СК11 Здатність здійснювати аналіз техніко-економічних показників та експертизу науково-технічних, конструкторських та технологічних проектів та рішень у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.
СК12 Здатність використовувати методи планування експерименту для побудови математичних моделей об’єктів електротехніки, електроенергетики та електромеханіки та відповідних процесів.
СК13 Здатність використовувати програмне забезпечення для комп’ютерного моделювання та автоматизованого проектування електричних та електронних апаратів.
СК14 Здатність демонструвати знання і розуміння математичних принципів і методів, необхідних для проведення наукових досліджень та випробувань електричних та електронних апаратів в процесі розробки, виробництва та експлуатації.
СК15 Здатність застосовувати сучасне експериментальне та випробувальне обладнання, а також володіти технологічними методами досліджень та випробувань електричних та електронних апаратів.
СК16 Здатність науково обґрунтовувати вибір матеріалів, обладнання та застосування методів проектування технологічних процесів виробництва електричних та електронних апаратів.
СК17 Здатність проєктувати сучасні технології виробництва, розробляти технологічну документацію, вибирати оптимальні методи та матеріали для виготовлення деталей та вузлів електричних та електронних апаратів.
СК18 Здатність розуміти та вміти застосовувати методи аналізу та необхідний математичний апарат для визначення оптимальних інженерних та проектних рішень електричних та електронних апаратів.
СК19 Здатність розробляти та реалізовувати фізичні, математичні та інформаційні моделі фізичних процесів і явищ в електричних та електронних апаратах.
СК20 Здатність складати та реалізовувати алгоритми, математичні методи, а також сучасні програмні продукти для вирішення задач оптимізації конструкцій електричних та електронних апаратів.
Додаткові фахові компетентності, які визначені за освітньою програмою:

Програмні результати навчання
Тип результатуНайменування
Програмні результати навчання зі спеціальності:Основні програмні результати навчання зі спеціальності:
ПРН1 Вільно (усно та письмово) спілкуватись державною та іноземною мовами з сучасних науково-технічних проблем електроенергетики, електротехніки та електромеханіки./Communicate freely (oral and written) in national and foreign languages as for modern scientific and technical problems of electric power, electrical and electromechanical engineering.
ПРН2 Вести технічну документацію (графіки роботи, інструкції, кошториси, плани, заявки на матеріали та обладнання), систематизувати та узагальнювати інформацію по використанню та формуванню ресурсів підприємства)./ Maintain technical documentation (work schedules, instructions, estimates, plans, requests for materials and equipment), systematize and summarize information in respect to the use and formation of enterprise resources.
ПРН3 Обирати напрям та розробляти плани наукових досліджень, а також приймати в ньому участь з урахуванням сучасних проблем в області електроенергетики, електротехніки та електромеханіки./To choose a direction and develop scientific research plans with consideration of modern problems of electric power, electrical and electromechanical engineering, as well as take part in it.
ПРН4 Володіти методами системного аналізу, а також математичного та фізичного моделювання об’єктів та процесів в електричних та електронних апаратах з використанням сучасного технічного та програмного забезпечення./ To have the methods of system analysis, as well as mathematical and physical modeling of objects and processes in electrical and power electronic apparatus using today hard- and software.
ПРН5 Знаходити варіанти підвищення енергоефективності та надійності електроенергетичного, електротехнічного та електромеханічного обладнання й відповідних електричних та електронних апаратів та систем./ To find out options to increase the energy efficiency and reliability of electric power, electrical and electromechanical equipment and corresponding electrical and power electronic apparatus and systems.
ПРН6 Володіти методологію та сучасними методами планування та проведення теоретичних та експериментальних досліджень електромеханічних пристроїв та систем, а також аналізу та інтерпретації їх результатів./ To have the methodology and modern methods to design and perform theoretical and experimental research of electromechanical devices and systems, as well as to analyze and interpret their results.
ПРН7 Готувати, презентувати та публікувати результати власних наукових досліджень у фахових виданнях дотримуючись принципів та правил академічної доброчесності в освітній та науковій діяльності./ To prepare, present and publish the results of one’s own scientific research in professional publications, complying the principles and rules of academic integrity in educational and scientific activities.
ПРН8 Брати участь у міжнародних наукових конференціях та семінарах, присвячених сучасним проблемам в області електроенергетики, електротехніки та електромеханіки співпрацюючи з іноземними науковцями та фахівцями./ Participate in international scientific conferences and seminars concerned with present day problems in the field of electric power, electrical and electromechanical engineering cooperating with foreign scientists and specialists.
ПРН9 Класифікувати інформаційні джерела наукових досліджень; працювати з сучасними бібліографічними і реферативними базами даних, а також наукометричними платформами з метою пошуку та аналізу базової інформації і її використання у науково-дослідній роботі./ Classify information sources of scientific research; work with modern scientific bibliographic, abstract, and citation databases for the purpose to search and analyze fundamental information and apply it to research work.
ПРН10 Ставити і вирішувати інноваційні наукові та інженерно-технічні завдання з використанням методів системного аналізу і моделювання об’єктів електроенергетики, електротехніки та електромеханіки та відповідних процесів./ To pose and solve innovative scientific and engineering-and-technical tasks using the methods of system analysis and modeling of electric power, electrical and electromechanical objects and relevant processes.
ПРН11 Аналізувати структуру технологічних процесів, технології виготовлення деталей та складання вузлів електричних та електронних апаратів, а також розробляти оптимальні моделі для проєктування відповідних технологічних процесів./ To analyze the structure of technological processes, technologies of manufacturing details and assemblage of electrical and power electronic apparatus units, as well as to develop optimal models for the design of relevant technological processes.
ПРН12 Знати та вміти застосовувати основні принципи і методи оптимізації при вирішенні інженерно-технічних задач в процесі проектування електричних та електронних апаратів./ Know and be able to apply the basic principles and optimization technologies when solving engineering-and-technical problems in the process of designing electrical and power electronic apparatus.
ПРН13 Створювати моделі та реалізовувати алгоритми розв’язання задач оптимізації електричних та електронних апаратів із застосуванням сучасних програмних засобів; аналізувати отримані результати та робити відповідні висновки./ Create models and implement algorithms to solve optimization problems of electrical and power electronic apparatus using present day software; analyze the findings derived and draw appropriate conclusions.
ПРН14 Розробляти сучасні елементи систем автоматизованого проектування електричних та електронних апаратів з урахуванням принципів й особливостей їх функціонування, а також сучасних методів аналізу і розрахунку./ Develop modern elements of computer-aided design systems of electrical and power electronic apparatus with consideration of the principles and features of their functioning, as well as present day methods of analysis and calculation procedures.
ПРН15 Обґрунтовувати теоретичну доцільність та практичну ефективність, а також вміти використовувати інструментарій та програмні продукти існуючих систем автоматизованого проектування електричних та електронних апаратів, впроваджувати результати проектного аналізу./ Substantiate the theoretical expediency and practical efficacy, as well as to be able to use the tools and software products of the existing computer-aided design systems of electrical and power electronic apparatus; to implement the results of the designing analysis.
ПРН16 Обґрунтовувати основні параметри електричних та електронних апаратів, вибирати оптимальні інженерні, проектні та технологічні рішення, матеріали для деталей при ство-ренні продукції з врахуванням вимог якості, надійності, вартості, строків виконання./ To substantiate the main parameters of electrical and power electronic apparatus, to choose the optimal engineering, design and technological solutions, materials for details when creating products, taking into account the requirements in respect to quality, reliability, cost, and deadlines.
ПРН17 Виявляти та аналізувати похибки вимірювань, причини їх виникнення, а також знати та вміти використовувати методи їх зменшення застосовуючи інструментарії кореляційного та регресійного аналізу, методів інтерполяції, згладжування та апроксимації./ Identify and analyze measurement errors, their causes, as well as know and be able to use methods of their reduction applying tools of correlation and regression analysis, methods of interpolation, smoothing and approximation.
ПРН18 Знати та вміти критично оцінювати сучасні організаційні основи, задачі та зміст досліджень та випробувань, що проводяться в процесі розробки, промислового виробництва та експлуатації електричних та електронних апаратів./ Know and be able to evaluate critically modern organizational foundations, tasks and content of research and tests conducted in the process of development, industrial production and operation of electrical and power electronic apparatus.
ПРН19 Знати та вміти критично оцінювати структуру та принципи функціонування сучасних експериментальних та випробувальних установок, а також основні методи та технічні засоби проведення експериментальних досліджень та випробувань електричних та елект-ронних апаратів./ Know and be able to evaluate critically the structure and operation of modern experimental and test facilities, as well as the main methods and technical means to perform experimental research and testing of electrical and power electronic apparatus.
ПРН20 Розробляти програми та методики випробувань електричних та електронних апаратів, а також складати протоколи за результатами випробувань електричних та електронних апаратів./ Develop programs and procedures of testing electrical and power electronic apparatus, as well as draw up reports resulted from the testing of electrical and power electronic apparatus.
ПРН21 Планувати та здійснювати експериментальні дослідження та випробування електричних та електронних апаратів, оцінювати їх результати та приймати відповідні рішення щодо їх якості./ Plan and carry out experimental researches and tests of electrical and power electronic apparatus, estimate their results and make appropriate decisions in respect to their quality.
Додаткові програмні результати навчання, які визначені за освітньою програмою:

Ресурсне забезпечення реалізації програми
Кадрове забезпечення: Відповідність не менш п’яти показникам, що визначають рівень наукової та професійної активності науково-педагогічних працівників , що забезпечують навчальний процес, (відповідно до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти, затверджених постановою КМ України від 10 травня 2018 р. № 347). Усі викладачі, що забезпечують навчальний процес: - є провідними фахівцями у галузі, що відповідають профілю і напряму дисциплін, що викладаються; - мають наукові ступені та вчені звання та мають необхідний стаж педагогічної роботи та досвід практичної роботи; - активно проводять наукові дослідження та публікують їх результати у виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection; - регулярно (не рідше ніж раз на п’ять років) підвищують кваліфікацію у провідних навчальних або науково-дослідних інституціях. До навчального процесу залучаються професіонали з досвідом дослідницької/управлінської/інноваційної/творчої роботи та/або роботи за фахом.
Матеріально-технічне забезпечення: Забезпеченість навчальними приміщеннями, дослідницько-лабораторним обладнанням, комп’ютерними робочими місцями, мультимедійним обладнанням відповідає вимогам і дозволяє пов-ністю задовільнити освітній процес протягом всього циклу підго-товки за освітньою програмою. Стан приміщень засвідчено санітарно-технічними паспортами, що відповідають існуючим нормативним актам. Наявна уся необхідна соціально-побутова інфраструктура, яка повністю відповідає нормальному функціонуванню освітнього процесу.
Інформаційне та навчально-методичне забезпечення: Інформаційне забезпечення здійснюється підручниками, навчаль-ними посібниками тощо та електронними ресурсами (забезпече-ність бібліотеки не менш як п’ятьма найменуванням вітчизняних та закордонних фахових періодичних фахових видань відповідно-го або спорідненого профілю, у тому числі в електронному вигля-ді). Методичне забезпечення реалізується обов’язковим супрово-дженням навчальної діяльності відповідними навчально-методичними матеріалами з кожної навчальної дисципліни навча-льного плану. Основні ресурси: - посилання на офіційний веб сайт https://zp.edu.ua/; - наукова бібліотека http://library.zp.edu.ua/ ; - електронний репозитарій http://eir.zp.edu.ua/?locale=uk; - система дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» https://moodle.zp.edu.ua/.
Академічна мобільність
Національна кредитна мобільність: Регламентується Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу НУ «Запорізька політехніка» (https://zp.edu.ua/uploads/pubdocs/2022/Nakaz_N210_vid_28.06.22.pdf). Здійснюється на основі двосторонніх договорів між НУ «Запорізь-ка політехніка» та вищим навчальними закладами України
Міжнародна кредитна мобільність: Здійснюється: - на основі двосторонніх договорів між НУ «Запорізька політехні-ка» та навчальними закладами країн-партнерів; - участю у міжнародних проєктах, зокрема, у програмі ERASMUS+, у реалізації яких бере участь НУ «Запорізька політехніка».
Навчання іноземних здобувачів вищої освіти: Згідно з ліцензією НУ «Запорізька політехніка» за освітньою програмою можуть навчатись іноземці та/або особи без громадянства. Навчальні плани для цього контингенту мають розширену підготовку з української мови. З метою створення умов для міжнародної академічної мобільності заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї/кількох/усіх дисциплін англійською та/або іншими іноземними мовами, забезпечивши при цьому знання здобувачами вищої освіти відповідної дисципліни державною мовою. Для викладання навчальних дисциплін іноземною (англійською) мовою утворюються окремі групи для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, або розробляють індивідуальні програми. При цьому програма заклади вищої освіти забезпечує вивчення такими особами державної мови як окремої навчальної дисципліни.
Форма атестації
Форми атестації здобувачів вищої освіти: Атестація здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Електричні та електронні апарати» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» проводиться у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи магістра на відкритому засіданні екзаменаційної комісії. Захист відбувається з використанням презентаційного матеріалу та креслень.
Вимоги до кваліфікаційної роботи: Кваліфікаційна робота здобувача ступеня вищої освіти магістра має бути самостійним дослідженням, що відображає інтегральну компетентність її автора та є підсумком набутих їм знань, вмінь та навичок зі всіх освітніх компонент ОПП. Кваліфікаційна робота має передбачати розв’язання складної спеціалізованої задачі або практичної проблеми у сфері електричних апаратів або силової електронної техніки, що характеризується комплексністю та невизначеністю умов із застосуванням теорій та методів електричної інженерії. Обов’язковою умовою виконання кваліфікаційної роботи є дотримання принципів академічної доброчесності. Кваліфікаційна робота не повинна містити академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації. Кваліфікаційна робота має бути оприлюднена у репозитарії НУ «Запорізька політехніка». Оприлюднення кваліфікаційних робіт, що містять інформацію з обмеженим доступом, здійснюється у відповідності до вимог чинного законодавства.