Міжнародний бізнес/ International business

Спеціальність
292 Міжнародні економічні відносини
Освітній ступінь
Магістр
Підрозділ
Факультет бізнес технологій та економіки
Випускова кафедра
Кафедра «Економіка та митна справа»
Тип диплому та обсяг освітньої програми
Диплом магістра, одиничний Обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття відповідного ступеня вищої освіти, строк навчання – на основі ступеня «бакалавр» становить 90 кредитів ЄКТС, термін навчання – 1 рік 5 місяців.
Кваліфікаційний рівень / цикл
Другий (магістерський) рівень вищої освіти; за Національною рамкою кваліфікацій України – 7 рівень; за Qualifications Framework for the European Higher Education Area (QF-EHEA) – Bachelor’s degree (Second cycle); за European Qualifications Framework (EQF-LLL) – Level 7
Кваліфікація в дипломі
Магістр міжнародних економічних відносин
Передумови вступу
– освітній ступінь «бакалавр», «магістр», ОКР «спеціаліст». Умови прийому на навчання за освітньою програмою регламентуються Правилами прийому до НУ «Запорізька політехніка».
Гарант осв. програми
Антонюк Катерина Іванівна

Запрошуємо роботодавців, представників ринку праці, випускників та всіх зацікавлених сторін до обговорення проєктів освітніх програм з метою підтвердження їхньої релевантності, відповідності результатів навчання (знань, умінь, навичок, компетентностей) потребам сучасного ринку праці. Свої пропозиції та зауваження Ви можете надіслати на поштову скриньку ekaterinaia@ukr.net або заповнити онлайн-форму

Розгорнути все
  • Метою освітньої програми є підготовка високоосвічених та національно свідомих фахівців, здатних розв’язувати складні задачі і проблеми в процесі професійної діяльності у сфері міжнародних економічних відносин та міжнародного бізнесу, що передбачають проведення досліджень, здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог, відповідно до потреб українського суспільства та світових стандартів якості./ The aim of the educational program is to train highly educated and nationally conscious professionals capable of solving complex tasks and problems in their professional activities in the field of international economic relations and international business, which involve conducting researches, implementing innovations and feature uncertain conditions and requirements, according to the needs of Ukrainian society and global quality standards.
  • Об’єкт вивчення та/або діяльності: функціонування та розвиток міжнародних економічних відносин, методології та методи їх досліджень, взаємодія суб’єктів світового економічного простору в процесі еволюції міжнародного співробітництва. Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні задачі і проблеми в процесі професійної діяльності у сфері міжнародних економічних відносин, що передбачають проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов і вимог. Теоретичний зміст предметної області: економіка світогосподарських зв’язків з її закономірностями формування та розвитку суспільних відтворювальних процесів у їх взаємозв’язку і взаємозалежності на основі міжнародної економічної діяльності, міжнародного поділу праці й інституціонального механізму регулювання в процесі трансформації міжнародних економічних відносин та міжнародного економічного співробітництва. Методи, методики та технології: методи теоретичного та емпіричного дослідження, економіко-математичного аналізу, моделювання та прогнозування, методики аналізу даних, технології пошуку й обробки інформації, системного аналізу даних, експертного оцінювання результатів реалізації міжнародних економічних відносин. Інструментарій та обладнання включають сучасні універсальні та спеціалізовані інформаційні системи (інформаційно-комунікаційні, інформаційно-пошукові, інформаційно-аналітичні) та спеціалізоване програмне забезпечення, що застосовуються в діяльності суб’єктів міжнародних економічних відносин.

    Освітньо-професійна прикладної орієнтації.

    Орієнтація програми на поглиблене вивчення функціонування світових ринків, особливостей та тенденцій розвитку світової економіки й бізнес-структур в умовах глобалізації, набуття практичних навичок з управління міжнародними проектами, посилене формування мовних компетентностей, формування навичок самостійного вирішення професійних проблем, пов’язаних з функціонування у міжнародному середовищі, у різних правових та політичних системах, уміння організовувати та координувати роботу міжнародних фірм та установ. Обов’язкове вивчення іноземних мов – англійської та німецької, що дає можливість поглиблення soft-skills здобувачів через опанування комунікативних методик. Інноваційність, міждисциплінарний характер та практична орієнтованість ОП, спрямована на формування навичок щодо вирішення нових завдань та проблем здійснення міжнародної економічної діяльності суб’єктами макро-, мікро- та мезо- рівнів. Викладання короткострокових спец-курсів запрошеними викладачами з іноземних ЗВО.
  • Потребу у фахівцях в галузі міжнародного бізнесу мають компанії, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, банки та інші фінансові установи, державні структури, посольства і торговельні представництва, фінансові установи, засоби масової інформації, що висвітлюють проблематику міжнародної економічної діяльності. Можуть обіймати такі посади згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010): 2419.2 Експерт із зовнішньоекономічних питань. 2419.2 Експерт із торговельно-економічних операцій. 2419.2 Консультант із ефективності підприємництва. 2441.2 Економіст. 2419.2 Економіст з міжнародної торгівлі..

    НРК – 8 рівень, QF-EHEA – третій цикл, EQFLLL – 8 рівень Можливість продовжувати освіту на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти. а також підвищувати кваліфікацію й отримувати додаткову освіту за сертифікованими програмами та програмами післядипломного навчання.
  • Студентоцентроване, проблемно-орієнтоване, індивідуальне навчання, самонавчання, проведення наукових досліджень в рамках підготовки кваліфікаційної роботи та виконання індивідуальних завдань. Технології: проблемні, інформаційні, інтерактивні, саморозвиваючі, колективні, дослідницькі. Викладання відбувається у вигляді: лекційних, практичних та семінарських занять, консультацій. Методи: проблемні лекції, розв’язання ситуаційних завдань, використання кейс-методів, ділових ігор, тренінги тощо. Самостійна робота здійснюється на основі підручників та конспектів, електронних освітніх, навчально-методичних ресурсів розміщених на платформі Moodle. Акцент робиться на особистому саморозвитку, вмінні презентувати результати навчання, що сприятиме формуванню розуміння потреби й готовності до продовження самоосвіти протягом життя. Самостійна навчально-дослідна робота, проходження переддипломної практики, виконання магістерської кваліфікаційної роботи, яка презентується та обговорюється за участі викладачів, практиків, студентів. Проведення консультацій викладачами здійснюється у формі особистісно-орієнтованої педагогічної взаємодії для забезпечення індивідуальної траєкторії навчання та з метою набуття професійних компетентностей.

    Cеместрові екзамени та заліки, захист звіту з практики, атестація тощо. Атестація здійснюється у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи. Оцінювання навчальних досягнень здобувачів вищої освіти здійснюється: за 100-бальною шкалою або за двобальною шкалою (зараховано – не зараховано). Позитивними оцінками для всіх форм контролю є оцінки від 60 до 100 балів за 100-бальною шкалою та оцінка «зараховано» за двобальною шкалою. Межею незадовільного навчання за результатами підсумкового контролю є оцінка нижче 60 балів за 100-бальною шкалою або оцінка «не зараховано» за двобальною шкалою. Отримання оцінки 60 балів та вище передбачає отримання позитивних оцінок за всіма визначеними навчальною програмою освітнього компонента обов’язковими видами поточного контролю.
  • Здатність виявляти та розв’язувати складні задачі і проблеми, генерувати нові ідеї у сфері міжнародних економічних відносин та/або під час навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог.

    ЗК1
    Здатність спілкуватися іноземною мовою.
    ЗК2
    Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
    ЗК3
    Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
    ЗК4
    Здатність працювати в команді.
    ЗК5
    Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

    СК1
    Здатність приймати обґрунтовані рішення щодо налагодження міжнародних економічних відносин на всіх рівнях їх реалізації.
    СК2
    Здатність розробляти та аналізувати моделі розвитку національних економік і визначати їхню роль у сучасній світогосподарській системі.
    СК3
    Здатність визначати й оцінювати прояви економічного глобалізму, виклики та дисбаланси глобального розвитку та їх вплив на міжнародні економічні відносини та функціонування міжнародного бізнесу.
    СК4
    Здатність оцінювати масштаби діяльності глобальних фірм та їхні позиції на світових ринках.
    СК5
    Здатність застосовувати кумулятивні знання, науково-технологічні досягнення, інформаційні технології для осягнення сутності феномену нової економіки, виявлення закономірностей та тенденцій новітнього розвитку світового господарства та бізнес-середовища.
    СК6
    Здатність застосовувати принципи соціальної відповідальності в діяльності суб’єктів міжнародного бізнесу і аналізі їхнього впливу на економічний розвиток країн.
    СК7
    Здатність аналізувати й оцінювати геоекономічні стратегії країн та бізнес-структур з позиції національних економічних інтересів.
    СК8
    Здатність прогнозувати тенденції розвитку міжнародних ринків з урахуванням кон’юнктурних змін.
    СК9
    Здатність до самонавчання, підтримки належного рівня знань, готовність до опанування знань нового рівня, підвищення своєї фаховості та рівня кваліфікації.
  • ПРН1
    Мати необхідні для професійної діяльності знання та навички з ділових комунікацій у сфері міжнародних економічних відносин, а також ефективно спілкуватися на професійному та соціальному рівнях, включаючи усну та письмову комунікацію іноземною мовою/іноземними мовами./ Possess the knowledge and skills necessary for professional activity in business communications in the field of international economic relations, as well as communicate effectively at professional and social levels, including oral and written communication in a foreign language(s).
    ПРН2
    Креативно мислити, проявляти гнучкість у прийнятті рішень на основі логічних аргументів та перевірених фактів в умовах обмеженого часу і ресурсів на засадах використання різних діагностичних методологій провідних міжнародних організацій. / Think creatively, show flexibility in decision-making based on logical arguments and verified facts in conditions of limited time and resources based on the use of various diagnostic methodologies of leading international organizations.
    ПРН3
    Систематизувати, синтезувати й упорядковувати отриману інформацію, ідентифікувати проблеми, формулювати висновки і розробляти рекомендації, використовуючи ефективні підходи та технології, спеціалізоване програмне забезпечення з метою розв’язання складних задач практичних проблем з урахуванням крос-культурних особливостей суб’єктів міжнародних економічних відносин./ To systematize, synthesize and organize the information received, identify problems, formulate conclusions and develop recommendations using effective approaches and technologies, specialized software in order to solve complex tasks and practical problems, taking into account the cross-cultural characteristics of subjects of international economic relations.
    ПРН4
    Приймати обґрунтовані рішення з проблем міжнародних економічних відносин та міжнародного бізнесу за невизначених умов і вимог./ Make informed decisions on issues of international economic relations and international business under uncertain conditions and requirements.
    ПРН5
    Оцінювати ступінь складності завдань при плануванні діяльності та опрацюванні її результатів./ Assess the degree of task complexity when planning activities and processing their results.
    ПРН6
    Аналізувати нормативно-правові документи, оцінювати аналітичні звіти, грамотно використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали, вести прикладні аналітичні розробки, професійно готувати аналітичні матеріали./ Analyze regulatory documents, evaluate analytical reports, competently use regulatory documents and reference materials, conduct applied analytical research, and prepare analytical materials on the professional level.
    ПРН7
    Досліджувати й аналізувати моделі розвитку національних економік та обґрунтовувати заходи досягнення їх стратегічних цілей в умовах трансформації світогосподарських відносин./ Research and analyze models of national economic development and substantiate measures to achieve their strategic goals in the context of the transforming world economic relations.
    ПРН8
    Розробляти та досліджувати адаптивні моделі вирівнювання дисбалансів та нівелювання загроз глобального розвитку, пропонувати варіанти вирішення проблем за результатами дослідження./ To develop and research adaptive models for equalizing imbalances and mitigating threats to global development, to propose solutions to problems based on the results of the study.
    ПРН9
    Здійснювати моніторинг, аналіз, оцінку діяльності глобальних фірм (корпорацій, стратегічних альянсів, консорціумів, синдикатів, трастів тощо) з метою ідентифікації їхніх конкурентних позицій та переваг на світових ринках. / To monitor, analyze, and evaluate the activities of global firms (corporations, strategic alliances, consortia, syndicates, trusts, etc.) in order to identify their competitive positions and advantages in the world markets.
    ПРН10
    Розуміти закономірності та тенденції розвитку світового господарства і феномену нової економіки з урахуванням процесів інтелектуалізації, інформатизації та науково-технологічного обміну./ Understand the patterns and trends in the development of the world economy and the phenomenon of the new economy, taking into account the processes of intellectualization, informatization and scientific and technological exchange.
    ПРН11
    Розуміти сутність соціального виміру глобального економічного розвитку та імплементувати принципи соціальної відповідальності в діяльності суб’єктів міжнародних економічних відносин./ Understand the essence of the social dimension of global economic development and implement the principles of social responsibility in the activities of subjects of international economic relations.
    ПРН12
    Визначати геоекономічні стратегії країн та їхні регіональні економічні пріоритети з урахуванням національних економічних інтересів і безпекової компоненти міжнародних економічних відносин у контексті глобальних проблем людства й асиметричності розподілу світових ресурсів./To determine the geo-economic strategies of countries and their regional economic priorities, taking into account national economic interests and the security component of international economic relations in the context of global problems of humanity and asymmetry in the distribution of world resources.
    ПРН13
    Ідентифікувати зміни кон’юнктури ринків під дією невизначених факторів, здійснювати їх компаративний аналіз, критично оцінювати наслідки продукованих ідей та прийнятих рішень з метою прогнозування тенденції розвитку глобальних ринків. / To identify changes in market conditions under the influence of uncertain factors, to carry out their comparative analysis, to critically evaluate the consequences of the ideas and decisions made in order to predict the development trends of global markets.
    ПРН14
    Презентувати результати власних досліджень шляхом підготовки наукових публікацій і апробацій на наукових заходах./ Present the results of one’s own research by preparing scientific publications and testing at scientific events.
  • Всі науково-педагогічні працівники, які залучені до реалізації освітньої програми, відповідають освітній та/або професійній кваліфікації науково-педагогічних працівників відповідно до чинних Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

    Матеріально-технічне забезпечення програми відповідає ліцензійним вимогам щодо надання освітніх послуг у сфері вищої освіти і дозволяє організовувати та проводити заняття з усіх навчальних дисциплін на високому рівні. Для проведення лекційних занять використовуються мультимедійні проектори, навчальні аудиторії обладнані необхідною комп’ютерною технікою. Здобувачі вищої освіти, які цього потребують, забезпечені гуртожитком.

    Забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління освітнім процесом через Інтернет-середовище НУ «Запорізька політехніка»: офіційний сайт, систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» (забезпечує самостійну та індивідуальну підготовку, контроль), Освітній портал, бібліотеку наукових праць. Бібліотека поєднує традиційні бібліотечні фонди, фонд електронних документів, технологічні комплекси, що забезпечують доступ до світових інформаційних ресурсів, зокрема до ресурсів Elsevier (SCOPUS), Web of Science. http://www.zntu.edu.ua/naukova-biblioteka Наявність доступу до мережі Інтернет та електронної пошти, керування WEB-ресурсами НУ «Запорізька політехніка». Забезпечення публічності інформації про освітні програми, ступені вищої освіти та кваліфікації; реалізація інформаційної політики НУ «Запорізька політехніка»; оприлюднення на офіційному сайті НУ «Запорізька політехніка» розкладу занять, а також всіх складових забезпечення освітнього процесу, які підлягають опублікуванню згідно з Законом України «Про вищу освіту». Офіційний веб-сайт, на якому розміщена основна інформація про діяльність університету https://zp.edu.ua/ . Сторінка на офіційному веб-сайті університету англійською мовою, на якій розміщена основна інформація про діяльність https://zp.edu.ua/national-university-zaporizhzhia-polytechnic Автоматизована система управління освітнім процесом https://portal.zp.edu.ua/ Матеріали навчально-методичного забезпечення освітньо-професійної програми викладені у системі дистанційного навчання на освітній платформі Moodle https://moodle.zp.edu.ua/
  • Національна кредитна мобільність регламентується Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Національного університету «Запорізька політехніка» (https://zp.edu.ua/uploads/pubdocs/2022/Nakaz_N210_vid_28.06.22.pdf ). Право на академічну мобільність реалізується на підставі договорів про співробітництво в галузі освіти та науки, освітніх і наукових програм та проєктів, договорів про співробітництво між НУ «Запорізька політехніка» та вітчизняними закладами вищої освіти (https://zp.edu.ua/partnery), а також може бути реалізоване співробітниками та здобувачами освіти НУ «Запорізька політехніка» з власної ініціативи, підтриманої адміністрацією НУ «Запорізька політехніка», на основі індивідуальних запрошень та інших процедур. Договір про співпрацю з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса (https://zp.edu.ua/uploads/partnery/donnu.edu.ua/Dohovir_pro_spivpratsiu.pdf) та з Університетом митної справи та фінансів (https://zp.edu.ua/uploads/partnery/umsf.dp.ua/Dohovir_pro_spivpratsiu.pdf) з можливістю реалізації академічної мобільності учасників освітнього процесу.

    Міжнародна кредитна мобільність регламентується Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Національного університету «Запорізька політехніка» (https://zp.edu.ua/uploads/pubdocs/2022/Nakaz_N210_vid_28.06.22.pdf ). а також договорами про міжнародну кредитну мобільність Національного університету «Запорізька політехніка» https://zp.edu.ua/akademichna-mobilnist

    На навчання приймаються іноземні громадяни на умовах контракту у відповідності до чинного законодавства України. Регламентовано Положенням про організацію набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства в Національному університеті «Запорізька політехніка» https://zp.edu.ua/uploads/dept_inter/pol_pro_org_naboru_ta_navch_inozemtsiv.pdf
  • Атестація здобувачів проводиться у формі публічного захисту кваліфікаційної магістерської роботи.

    Кваліфікаційна робота має передбачати розв’язання складної задачі або проблеми у сфері міжнародних економічних відносин, що потребує здійснення досліджень та/або інновацій і характеризується невизначеністю умов та вимог. Кваліфікаційна робота не повинна містити академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації. Кваліфікаційна робота має бути оприлюднена в репозитарії НУ «Запорізька політехніка». Оприлюднення кваліфікаційних робіт, що містять інформацію з обмеженим доступом, здійснювати відповідно до вимог чинного законодавства.