Профіль освітньої програми

Електромеханічне обладнання енергоємних виробництв/Electromechanical equipment of energy-intensive industries 2024
Спеціальність141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Освітній ступіньМагістр
ПідрозділЕлектротехнічний факультет
Випускова кафедраКафедра «Електричні та електронні апарати»
Тип диплому та обсяг освітньої програмиТип диплому Диплом магістра, одиничний Обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття відпо-відного ступеня вищої освіти, строк навчання обсяг освітньо-професійної програми магістра становить 90 кре-дитів ЄКТС, термін навчання 1 рік 4 місяці
Кваліфікаційний рівень / циклдругий (магістерський) рівень вищої освіти; за Національною рамкою кваліфікацій України – 7 рівень; за Qualifications Framework for the European Higher Education Area (QF-EHEA) – Master’s degree (Second cycle); за European Qualifications Framework (EQF-LLL) – Level 7
Обмеження щодо форм навчання
Кваліфікація в дипломімагістр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки
Передумови вступуПерший (бакалаврський) рівень вищої освіти. Вступні екзамени з фаху та іноземної мови. Решта вимог визначаються «Правилами прийому до Національно-го університету «Запорізька політехніка» за освітньо-професійною програмою магістра.
Запрошуємо роботодавців, представників ринку праці, випускників та всіх зацікавлених сторін до обговорення проєктів освітніх програм з метою підтвердження їхньої релевантності, відповідності результатів навчання (знань, умінь, навичок, компетентностей) потребам сучасного ринку праці. Свої пропозиції та зауваження Ви можете надіслати на поштову скриньку або заповнити онлайн-форму
Мета освітньої програми
Метою освітньої програми є підготовка висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців зі 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» з загальними та професійними компетентностями, здатних розв’язувати задачі та проблеми у галузі професійної та дослідницької діяльності енергоємних підприємств. Забезпечення внеску у розвиток Української держави й суспільства, Південно-Східного регіону України, формуючи для цього необхідний людський потенціал для інтелектуальної підтримки профільних підприємств, установ і організацій./The purpose of the educational program is to train highly qualified and competitive specialists from 141 specialties of "Electric Power, Electrical Engineering and Electromechanics" with general and professional competencies, capable of solving tasks and problems in the field of professional and research activities of energy-intensive enterprises. Providing a contribution to the development of the Ukrainian state and society, the South-East region of Ukraine, forming the necessary human potential for intellectual support of specialized enterprises, institutions and organizations.
Характеристика освітньої програми
Предметна область освітньої програми: 14 Електрична інженерія 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Об’єктом вивчення є електромеханічне обладнання, зокрема, сучасні наукові здобутки у сфері дослідження, проєктування та виробництва електромеханічного обладнання енергоємних виробництв. Очікуване застосування набутих компетенцій полягає у здатності здобувача розв’язувати широкий спектр задач з проведення досліджень, а також провадження інноваційної діяльності та розвитку нових знань в процесі проєктування та експлуатації електромеханічного обладнання енергоємних виробництв. Теоретичний зміст предметної області: використання базових понять, концепцій та принципів побудови для вирішення специфічних проблем їх наукового дослідження, випробування, автоматизації проєктування та оптимізації, надійності та ефективності електромеханічного обладнання енергоємних виробництв. Здобувач вищої освіти має володіти та застосовувати на практиці методи, методики та технології наукового дослідження, випробування, автоматизації проєктування та оптимізації, визначення надійності та ефективності електромеханічного обладнання енергоємних виробництв. У професійній діяльності випускник має застосовувати обладнання та прилади експериментальних та випробних установок для проведення науково-дослідницьких, проєктно-конструкторських робіт та експлуатації електромеханічного обладнання енергоємних виробництв.
Орієнтація освітньої програми: Освітньо-професійна програма магістра має прикладну орієнта-цію, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра: дослідження, проектування, виробництво та експлуатація електромеханічного обладнання енергоємних виробництв.
Основний фокус освітньої програми: Загальна, спеціальна освіта та професійна підготовка у галузі еле-ктроенергетики, електротехніки та електромеханіки з можливістю набуття необхідних дослідницьких навичок для наукової кар’єри. Ключові слова: електротехніка, електроенергетика, електромеха-нічна система, електротехнічний комплекс, електроенергетика, електромеханічна система, енергоємні виробництва
Особливості програми: Ключовий аспект програми – орієнтація на професійну інженерну діяльність. Передбачає здобуття поглиблених теоретичних та практичних знань, умінь та навичок щодо дослідження, розробки, виробництва та експлуатації нового електричного обладнання, зокрема у галузі пов’язаною з електротехнікою, електроенергетикою та електромеханікою енергоємних виробництв.
Придатність випускників до працевлаштування та подальшого навчання
Придатність до працевлаштування: Фахівець здатний займати первинні посади (орієнтовні) до про-фесійних назв робіт (затверджено і надано чинності наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327 (зі змінами)) (зазначають код та професійну назву роботи): 2143 Професіонали в галузі електротехніки; 2143.1 / 22211 Інженер-конструктор (електротехніка); 2143.1 / 22502 Інженер-енергетик; 2143.2 Інженери-електрики.
Подальше навчання: Випускники мають право продовжити навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти FQ-EHEA, 8 рівня EQF-LLL та 8 рівня НРК на конкурсній основі та продовжити навчання за кордоном для отримання наукового ступеня доктора філософії.
Викладання та оцінювання
Викладання та навчання: Студентсько-центроване навчання на основі компетентнісного підходу з використанням платформи Moodle. Лекції, практичні та лабораторні заняття, комп’ютерні практику-ми; індивідуальні заняття, консультації, виконання курсових проектів та магістерської роботи. Використання технологій змішаного навчання: інформаційно-комунікаційні, модульні, технології дослідницького навчання, технології навчання у співробітництві, проективні методики освіти
Оцінювання: Семестрові екзамени та заліки, захист курсової роботи (проєкту), захист звіту з лабораторних робіт, практики, публічний захист кваліфікаційної роботи, атестаційний іспит тощо. Оцінювання навчальних досягнень здобувачів вищої освіти здійс-нюється: за 100‐бальною шкалою або за двобальною шкалою (за-раховано – не зараховано). Позитивними оцінками для всіх форм контролю є оцінки від 60 до 100 балів за 100-бальною шкалою та оцінка «зараховано» за двобальною шкалою. Межею незадовіль-ного навчання за результатами підсумкового контролю є оцінка нижче 60 балів за 100-бальною шкалою або оцінка «не зарахова-но» за двобальною шкалою. Отримання оцінки 60 балів та вище передбачає отримання позитивних оцінок за всіма визначеними навчальною програмою освітнього компонента обов’язковими ви-дами поточного контролю.
Компетентності
Тип компетентностіНайменування
Інтегральна компетентність:Здатність розв’язувати складні комплексні проблеми і задачі під час професійної діяльності у галузі електроенергетики, електроте-хніки та електромеханіки або у процесі навчання, що передбачає глибоке переосмислення наявних та продукування нових цілісних знань, а також проведення досліджень та/або здійснення інновацій, які характеризується невизначеністю умов і вимог у сфері елект-роенергетики, електротехніки та електромеханіки результати яких мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Загальні компетентності (ЗК):ЗК1 Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК2 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК3 Здатність застосовувати знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
ЗК4 Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і пи-сьмово.
ЗК5 Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК6 Здатність використання інформаційних і комунікаційних те-хнологій.
ЗК7 Здатність проведення досліджень на відповідному рівні
ЗК8 Здатність працювати самостійно та у команді.
ЗК9 Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
Фахові компетентності спеціальності (ФК):Фахові компетентності зі спеціальності:
ФК1 Здатність застосовувати отримані теоретичні знання, наукові і технічні методи та відповідне програмне забезпечення при вирішенні науково-технічних, проектно-конструкторських та технологічних проблем, що виникають в процесі розробки, виробництва та експлуатації обладнання енергоємних виробництв
ФК2 Здатність застосовувати існуючі та розробляти нові методи, методики, технології та процедури для вирішення інженерно-технічних задач в процесі розробки, виробництва та експлуатації обладнання енергоємних виробництв.
ФК3 Здатність застосовувати аналітичні методи, математичне моделювання, а також виконувати фізичні, математичні і обчислювальні експерименти при проведенні наукових досліджень обладнання енергоємних виробництв.
ФК4 Здатність застосовувати інформаційно-комунікаційні технології та навички програмування для розв’язання типових інженерно-технічних та наукових задач у галузі електромеханічного обладнання енергоємних виробництв .
ФК5 Здатність використовувати методи планування експерименту для побудови математичних моделей електромеханічного обладнання енергоємних виробництв
ФК6 Здатність використовувати програмне забезпечення для комп’ютерного моделювання та автоматизованого проектування електромеханічного обладнання енергоємних виробництв.
ФК7 Здатність оцінювати показники надійності та ефективності функціонування електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних об’єктів та систем обладнання енергоємних виробництв
ФК8 Здатність розробляти та розраховувати схеми електромеханічного обладнання енергоємних виробництв різного призначення, визначати склад їх основних елементів та розраховувати режими їх роботи.
ФК9 Здатність розуміти та вміти застосовувати методи аналізу та необхідний математичний апарат для визначення оптимальних інженерних та проектних рішень електромеханічного обладнання енергоємних виробництв.
ФК10 Здатність розробляти та реалізовувати фізичні, математичні та інформаційні моделі електромеханічного обладнання енергоємних виробництв.
Додаткові фахові компетентності, які визначені за освітньою програмою:

Програмні результати навчання
Тип результатуНайменування
Програмні результати навчання зі спеціальності:Основні програмні результати навчання зі спеціальності:
ПРН1 Володіти методами системного аналізу, а також математичного та фізичного моделювання об’єктів та процесів в електромеханічному обладнанні енергоємних вироб-ництв з використанням сучасного технічного та програмного забезпечення./ Master methods of system analysis, as well as mathematical and physical modeling of objects and processes in electromechanical equipment of energy-intensive industries using modern technical and software.
ПРН2 Знаходити варіанти підвищення енергоефективності та надійності електроенергетичного, електротехнічного та електромеханічного обладнання енергоємних виробництв./ Find options for increasing the energy efficiency and reliability of electric power, electrotechnical and electromechanical equipment of energy-intensive industries.
ПРН3 Застосовувати сучасні управлінські технології, спрямовані на вдосконалення професійної діяльності в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки./ Apply modern management technologies aimed at improving professional activity in the field of electric power, electrical and electromechanical engineering.
ПРН4 Знати методологію, методи проведення та аналізу результатів наукових досліджень обладнання енергоємних виробництв/ Know the methodology, methods of conducting and analyzing the results of scientific research on the equipment of energy-intensive industries
ПРН5 Планувати, організовувати та проводити наукові дослідження обладнання енергоємних виробництв дотримуючись принципів та правил академічної доброчесності в освітній та науковій діяльності./ organize and carry out scientific research on the equipment of energy-intensive industries, observing the principles and rules of academic integrity in educational and scientific activities.
ПРН6 Знати принципи дії, методи проектування, системної інтеграції та застосування електромеханічних та електронних систем обладнання енергоємних виробництв./ Know the principles of operation, methods of design, system integration and application of electromechanical and electronic equipment systems of energy-intensive industries.
ПРН7 Обирати, проектувати, інтегрувати, обслуговувати електромеханічні та електронні системи обладнання енергоємних виробництв./Select, design, integrate, service electromechanical and electronic equipment systems of energy-intensive industries.
ПРН8 Знати сучасні технології енергозбереження енергоємних виробництв./ To know modern energy-saving technologies of energy-intensive industries.
ПРН9 Обирати, проектувати, інтегрувати, обслуговувати енергозберігаюче обладнання енергоємних виробництв./ Choose, design, integrate, service energy-saving equipment of energy-intensive industries.
ПРН10 Знати сучасні технології керування обладнанням енергоємних виробництв./ Know modern technologies for controlling energy-intensive production equipment.
ПРН11 Обирати, проектувати, експлуатувати комп’ютерно орієнтоване обладнання енергоємних виробництв/ Select, design, operate computer-oriented equipment of energy-intensive industries.
Додаткові програмні результати навчання, які визначені за освітньою програмою:

Ресурсне забезпечення реалізації програми
Кадрове забезпечення: Відповідність не менш чотирьом показникам, що визначають рі-вень наукової та професійної активності науково-педагогічних працівників , що забезпечують навчальний процес, (відповідно до чинних Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності. Усі викладачі, що забезпечують навчальний процес: - є провідними фахівцями у галузі, що відповідають профілю і напряму дисциплін, що викладаються; - мають наукові ступені та вчені звання та мають необхідний стаж педагогічної роботи та досвід практичної роботи; - активно проводять наукові дослідження та публікують їх ре-зультати у виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection; - регулярно (не рідше ніж раз на п’ять років) підвищують кваліфікацію у провідних навчальних або науково-дослідних інституціях. До навчального процесу залучаються професіонали з досвідом дослідницької/управлінської/інноваційної/творчої роботи та/або роботи за фахом.
Матеріально-технічне забезпечення: Забезпеченість навчальними приміщеннями, дослідницько-лабораторним обладнанням, комп’ютерними робочими місцями, мультимедійним обладнанням відповідає вимогам і дозволяє пов-ністю задовільнити освітній процес протягом всього циклу підго-товки за освітньою програмою. Стан приміщень засвідчено санітарно-технічними паспортами, що відповідають існуючим нормативним актам. Наявна уся необхідна соціально-побутова інфраструктура, яка повністю відповідає нормальному функціонуванню освітнього процесу.
Інформаційне та навчально-методичне забезпечення: Інформаційне забезпечення здійснюється підручниками, навчаль-ними посібниками тощо та електронними ресурсами (забезпече-ність бібліотеки не менш як п’ятьма найменуванням вітчизняних та закордонних фахових періодичних фахових видань відповідно-го або спорідненого профілю, у тому числі в електронному вигля-ді). Методичне забезпечення реалізується обов’язковим супрово-дженням навчальної діяльності відповідними навчально-методичними матеріалами з кожної навчальної дисципліни навча-льного плану. Основні ресурси: - посилання на офіційний веб сайт https://zp.edu.ua/; - наукова бібліотека http://library.zp.edu.ua/ ; - електронний репозиторій http://eir.zp.edu.ua/?locale=uk ; - система дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» https://moodle.zp.edu.ua/ .
Академічна мобільність
Національна кредитна мобільність: На основі двосторонніх договорів між Національним університе-том «Запорізька політехніка» та вищими навчальними закладами України
Міжнародна кредитна мобільність: На основі двосторонніх договорів між Національним університе-том «Запорізька політехніка» та навчальними закладами країн-партнерів. Міжнародні проекти програми у реалізації яких бере участь Національний університет «Запорізька політехніка», в тому числі ТЕМПУС та ERASMUS+
Навчання іноземних здобувачів вищої освіти: Згідно з ліцензією «Національного університету «Запорізька полі-техніка» за освітньою програмою можуть навчатись іноземці та/або особи без громадянства. Навчальні плани для цього контингенту мають розширену підготовку з української мови. З метою створення умов для міжнародної академічної мобільності заклад вищої освіти має право прийняти рішення про викладання однієї/кількох/усіх дисциплін англійською та/або іншими інозем-ними мовами, забезпечивши при цьому знання здобувачами вищої освіти відповідної дисципліни державною мовою. Для викладання навчальних дисциплін іноземною (англійською) мовою утворюються окремі групи для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, або розробляють індивідуальні програми. При цьому програма закладу вищої освіти забезпечує вивчення такими особами державної мови як окремої навчальної дисципліни.
Форма атестації
Форми атестації здобувачів вищої освіти: Атестація здобувачів вищої освіти спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» здійснюється у формі публічного захисту кваліфікаційної та завершується видачою документу встановленого зразка про присудження йому ступеня магістра із присвоєнням кваліфікації: магістр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.
Вимоги до кваліфікаційної роботи: Кваліфікаційна робота здобувача ступеня вищої освіти магістра є самостій-ним дослідженням, що відображає інтегральну компетентність її автора та є підсумком набутих їм знань, вмінь та навичок зі всіх освітніх компонент навчального плану. Обов’язковою умовою допуску до захисту кваліфікаційної роботи є вико-нання у повному обсязі індивідуального навчального плану, а також дотримання ним принципів академічної доброчесності. Кваліфікаційна робота проходить перевірку на плагіат та розміщується у репозитарії НУ «Запорізька політехніка». Атестація здійснюється відкрито та публічно на засіданні екзаменаційної комісії.